Karper in Frankrijk

Karper in Frankrijk

Net zoals in het grootste gedeelte van West-Europa is karper al sinds de Middeleeuwen door de mens geïntroduceerd in Frankrijk. Als één van de weinige zoetwatervissen is de vis zeer eenvoudig te kweken, goed resistent tegen ziekten, vrijwel schubvrij, zeer snel op gewicht en bovendien erg voedzaam. Gelukkig zijn we dit stadium allang voorbij en wordt de meeste vis in Frankrijk tegenwoordig gekweekt als sportvis. In de meeste landen in Oost-Europa is dit echter anders, en wordt de meeste karper nog steeds verkocht voor de consumptie.

Frankrijk kent een lange traditie in de viskwekerij, en het land heeft dan ook de grootste dichtheid aan viskwekers in geheel Europa. Karper en Frankrijk zijn dan ook aan elkaar verbonden zoals stokbrood en wijn niet weg te denken te zijn bij het land. Wanneer u specifiek kijkt naar karper in diverse landen dan merkt u ongetwijfeld een groot verschil in bouw, looks en groeiratio tussen de verschillende vissen. Karper in Frankrijk staat vooral bekend als Royales, een variant karper die zich kenmerkt door de relatief lage beschubbing, hoge knik achter de kop, ronde buik en zeer snelle groei. Enkele andere bekende varianten zijn onder andere de bekende Roemeense Tata schubkarpers, de Duitse Aischgrunders en natuurlijk onze eigen Valkenswaarder spiegels en wildbloedhybrides.

De karper die u op onze wateren in Frankrijk vindt is niet alleen van de variant Royales. De vissen op Domaine de Goncourt zijn bijvoorbeeld medio jaren '80 geïmporteerd als kleine karpertjes uit Hongarije. Hier werden deze volbeschubte karpers gezien als afval, omdat het ontschubben van de vis voor consumptie teveel tijd in beslag zou nemen. Goed nieuws dus voor de vis, want in Frankrijk hebben ze op het Domaine de Goncourt een prachtig thuis gevonden. Ook de karper van Villedon is ondertussen bekend, door afnetting van het jongbroed zwemmen er inmiddels al in tal van Nederlandse verenigingswateren echte Franse Villedon karpers!

› Karpfangeln in Frankreich?     › Sitemap     › Partners     › Reclamebureau Team Nijhuis